Inżynierowie budownictwa solidarni z Ukrainą

Polska Izba Inżynierów Budownictwa potępia agresję Federacji Rosyjskiej na niepodległe państwo Ukrainę. Wyrażamy solidarność z obywatelami Ukrainy walczącymi o wolność samostanowienia o sobie i swojej przyszłości. 

Zachęcamy wszystkich członków naszego samorządu do włączania się w liczne i dobrze już zorganizowane akcje wszechstronnej pomocy uchodźcom. Jest to pomoc konkretnym ludziom i aby była skuteczna wymaga zaangażowania na poziomie lokalnym i w wymiarze adekwatnym do potrzeb. Zawsze można taką pomoc wesprzeć finansowo.

Właściwie prawie każdy z nas zna kogoś z Ukrainy. Często jest to znajomość z placu budowy lub biura. Przez lata obecności tych osób w Polsce i współpracę z nimi, mamy szansę lepiej im teraz pomóc. Nie straćmy tej szansy. Dobre tego owoce będą wspólne i ważne dla przyszłości.

Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Ważne linki:

Oficjalna strona rządowa łącząca osoby, które potrzebują pomocy z tymi, które ją oferują: https://pomagamukrainie.gov.pl/

Dla mieszkańców Gdańska i okolic: www.ukraina.gdanskpomaga.pl

Link do formularza on-line, który ma na celu zbadanie możliwości różnych instytucji publicznych, prywatnych oraz organizacji pozarządowych w zakresie pomocy osobom potrzebującym schronienia: https://forms.gle/nxjR9zuACRata89K6

Skip to content