Festyn Inżyniera Budownictwa

Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa już po raz drugi wspólnie z Politechniką Gdańską zorganizowała Sportowy Festyn z okazji Dnia Dziecka. W sobotę 8 czerwca br., Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej stało się ponownie areną sportowych zmagań dzieci przy wsparciu i dopingu rodziców.

W ubiegłym roku przewodniczący POIIB Krzysztof Wilde zapewniał, że uczyni wszystko, aby kolejny festyn był jeszcze lepszy. I słowa dotrzymał! Wprowadzenie strefy „zorbing”, czyli zabawy polegającej na toczeniu się w plastikowej i nadmuchiwanej kuli – z punktu widzenia najmłodszych uczestników, wzbogaciło tegoroczny festyn. Była to jedna z tych atrakcji, które cieszyły się największym zainteresowaniem.

Jednak, aby na koniec otrzymać pamiątkowy medal i upominek ufundowany przez Izbę, należało zdobyć punkty także w innych dyscyplinach. Punkty w postaci naklejek trafiały na przygotowaną przez organizatorów mapkę, na której oznaczone były wszystkie atrakcje.          

Na głównej płycie boiska Centrum Sportu Akademickiego powodzeniem cieszyły się także strzeleckie treningi piłkarskie, biegi „Runmageddon Kids”, łucznictwo, rzut frisbee, rzut workiem do celu oraz biegi w workach. Nie mniejsze zainteresowanie towarzyszyło takim dyscyplinom jak: koszykówka, tenis, badminton, piłka plażowa i golf. Aby dojść do strefy gastronomicznej należało przejść obok strefy wioseł. Tam również nie brakowało chętnych, aby sprawdzić się w tej dziedzinie sportu.     

W strefie malucha, zorganizowanej z myślą o najmłodszych dzieciach królowało z kolei malowanie buziek i tatuaży, skręcanie balonów oraz zabawa na dmuchańcach i robienie baniek mydlanych.

Wspomniana strefa gastronomiczna – gdzie oprócz dań na ciepło były również zimne i ciepłe napoje, a dla najmłodszych również lody na patyku – rozbudowana o strefę ciszy była doskonałym miejscem relaksu i wspólnych rozmów.

Wzorem ubiegłego roku, przy pomocy fotobudki można było uwiecznić na zdjęciach tegoroczny udział w festynie.  

Nad sprawną organizacją zawodów po raz kolejny czuwali studenci Politechniki Gdańskiej, którzy instruowali młodych sportowców i pomagali w najbardziej wymagających zadaniach. 

W festynie uczestniczyło około 600 osób. Uśmiechy na twarzach dzieci i zadowolone miny dorosłych, dają podstawę, aby sądzić, że festyn był udany.

Dziękujemy za liczne przybycie, za udział w zawodach i doping. Do zobaczenia za rok.    

fot. Sławomir Lewandowski

Skip to content