W dniach 5-7 czerwca 2026 r. Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów zorganizowała pierwszą edycję imprezy integracyjnej pod nazwą „Leśna przygoda z survivalem”, której pomysłodawcą był członek Zespół ds. Integracji Paweł Wilde.
Pogoda dopisała, walory przyrodniczo-turystyczne lasów Mirachowskich zachwyciły uczestników, a wspólne zajęcia szkoleniowe, spacery i posiłki przy ognisku zacieśniły więzi towarzyskie.
Niewątpliwie weekend można zaliczyć do udanych, a uczestnicy nabyli nową , cenną wiedzę oraz „doładowali baterie” i zresetowali się w otoczeniu pięknych leśnych krajobrazów.
Była to szczególna impreza, bo oferująca 3 warianty udziału w spotkaniu, tj.:
- Udział w Leśnej przygodzie z survivalem (piątek, sobota, niedziela) – z nocowaniem w stacji turystycznej „Lubygość”, z wycieczką trekkingową po Rezerwacie Lubygość ze zwiedzaniem Grot Mirachowskich, schronu TOW Gryf Pomorski „Ptasia Wola” i Szczeliny Lechickiej w sobotę oraz udziałem w szkoleniu i warsztatach survivalowych „Realne techniki przetrwania” w niedzielę – dla członków POIIB
- Udział w wycieczce trekkingowej w sobotę – po Rezerwacie Lubygość ze zwiedzaniem Grot Mirachowskich, schronu TOW Gryf Pomorski „Ptasia Wola”
i Szczeliny Lechickiej. W tym wariancie była możliwość udziału osób towarzyszących i dzieci - Udział w warsztatach survivalowych w niedzielę – udział w szkoleniu i warsztatach survivalowych „Realne techniki przetrwania”.
W ramach szkolenia i warsztatów uczestnicy poznali podstawowe techniki przetrwania (zgłębili tematykę świadomości sytuacyjnej – inteligencję przetrwania) w teorii i praktyce, zagadnienia pierwszej pomocy, zawartość plecaka przetrwania w sytuacji konfliktu zbrojnego itp.


















