Relacja z wycieczki rowerowej Mała Pętla Kaszubska z dnia 11.05.2024 roku

Wycieczka rowerowa została zorganizowana przez Łukasza Wojtczaka – członka Zespołu ds. Integracji Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Głównym jej celem była integracja Uczestników, którzy na co dzień wykonują zawód inżyniera w różnych branżach i specjalizacjach. Była to znakomita okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń, połączona z przejazdem rowerowym. Trasa przejazdu liczyła 45 km. O godzinie 10.00 Uczestnicy wyruszyli z miejsca spotkania, tj. parkingu przy dworcu PKP Wieżyca, przemieszczając się w kierunku wsi Rąty, Koszałkowo, a pierwszy postój Uczestnicy zaplanowali nad malowniczą plażą przy jeziorze Ostrzyckim w okolicy wsi Niebo. W dalszą drogę Rowerzyści udali się w kierunku stoku narciarskiego Wieżyca oraz wsi Krzeszna. Przerwa na zdjęcia odbyła się przy mostku ma połączeniu dwóch jezior Patulskie i Ostrzyckie, dalsza trasa prowadziła przez malownicze wzniesienia wzgórz morenowych do wsi Nowe Czaple oraz Czapielski Młyn. Celem przejazdowym Uczestników była trasa, która prowadziła w kierunku tak zwanej Bramy Kaszubskiej, czyli wąskiego przesmyku pomiędzy jeziorami Raduńskim Dolnym i Raduńskim Górnym leżącym na końcu leśnego wąwozu prowadzącego z Kartuz. Przerwę na kawę i ciasto uczestnicy spędzili w ośrodku wypoczynkowym Adler. W dalszą podróż Rowerzyści udali się do malowniczej miejscowości Ostrzyce, w której znajduje się mały port dla żaglówek wraz z pomostem i ścieżką edukacyjną. Po krótkiej przerwie Uczestnicy udali się do Gołubia w celu przejazdu przez kładkę „nie łączącą niczego z niczym”, dalsza podróż prowadziła wśród malowniczych wzniesień morenowych do Krzesznej. Z Krzesznej do wieży i punktu widokowego na najwyższym na Pomorzu wzniesieniu pasm wzgórz morenowych tj. górze Wieżyca o wysokości 328,7 m n.p.m., po dłuższej przerwie i wykonaniu kilku zdjęć Uczestnicy dotarli do mety.

Dzięki zróżnicowanej trasie, na której znalazły się odcinki spokojne, wolne z uwagi na długie zniesienia oraz szybkie, a także niezwykle malownicze miejsca, łąki, zagajniki, wzniesienia oraz jeziora, wszyscy byli zachwyceni i uśmiechnięci. Do tego klamrą zamykającą udany wyjazd była sprzyjająca pogoda.

Dzięki uprzejmości firmy MULTI MCG Sp. z o.o. i Hurtowni Budowlanej 3W na Uczestników wyprawy czekały niespodzianki. Od firmy MULTI MCG Sp. z o.o. uczestniczy rajdu rowerowego otrzymali bidony rowerowe o pojemności 750 ml z indywidualnym napisem INŻYNIER BUDOWNICTWA oraz długopis zaś od Hurtowni Budowlanej 3W metrówki drewniane.

Do zobaczenia na Dużej Pętli Kaszubskiej – informacje wkrótce.

Skip to content