Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

Uwaga! Obsługa bezpośrednia w biurze POIIB zawieszona do odwołania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i elektronicznego.

 • Komunikat – ‘’Wzorce i standardy w budownictwie drogowym’’
  (zapowiedź zamiaru wydania przez Ministra Infrastruktury zbioru dokumentów, które będą zawierały zasady, wytyczne, wzory oraz standardowe rozwiązania, opracowane przez najlepszych specjalistów z danej dziedziny do stosowania przy projektowaniu, wykonywaniu i utrzymaniu dróg publicznych)
 • ‘’Na ratunek Mikołajowi ‘’! 
  (wywiad z Przeorem Zakonu Dominikanów, o. Michałem Osekiem, poświęcony grożącej katastrofie budowlanej i ratowaniu budowli jednej z najstarszych gdańskich świątyń, której geneza sięga XII w.)
 • ‘’Przetarg na projekt i budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej’’
  (artykuł zawierający informację o podjętych działaniach przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczących budowy kolejnego odcinka Drogi Ekspresowej S6)
 • ‘’Węzły drogowe na S6’’
  (artykuł przedstawiający informację na temat lokalizacji Węzłów drogowych budowanej obecnie trasy S6 i połączeń istniejących dróg z tymi Węzłami)
 • ‘’Oświetlić Stary Gdańsk’’, cz.2
  (wywiad z Jackiem Wojtczakiem, Kierownikiem Działu Energetyczno- Teletechnicznego w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, na temat budowy i odbudowy iluminacji gdańskich zabytków i obiektów inżynierskich po roku 1990)
 • ‘’Takiego nie ma nigdzie’’
  (wywiad z rzeźbiarzem profesorem Stanisławem Radwańskim, autorem koncepcji i projektu ołtarza bursztynowego w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku oraz twórcy dwóch postaci Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i Papieża Jana Pawła II, siedzących u stóp ołtarza bursztynowego, rzeźb wykonanych z brązu)
 • ‘’Najważniejszy jest użytkownik’’
  (wywiad z dr inż. Arch. Hanną Klementowską na temat roli przestrzeni publicznej i odpowiedzialności projektantów i dystrybutorów mediów za jakość tej przestrzeni)
 • ‘’Niewyczerpalne źródła energii, cz. 2, Energia Słoneczna’’
  (wywiad z profesorem dr hab. Mirosławem Miętusem, fizykiem, oceanografem i klimatologiem, pełnomocnikiem dyrektora IMGW PIB ds. nauki, który przybliżył w artykule temat energii słonecznej)
 • ‘’Pomnik myśli’’
  (wywiad z Bernardem Jesionowskim, wieloletnim kustoszem Muzeum Zamkowego w Malborku, konserwatorem dzieł sztuki, który opowiada o romantycznej konserwacji zamku w Malborku, przed i po II wojnie światowej, zamku który w wyniku wojny został zniszczony w 60 %)
 • ‘’Śladami Polaków w Kanadzie: Sir Kazimierz Gzowski’’
  (przedruk artykułu, który ukazał się w piśmie ‘’Z Doliny Grajcarka’’, Miesięczniku Wiadomości Szczawnickich nr 329/2020, str. 16 i który został poświęcony Kazimierzowi Gzowskiemu, polskiemu arystokracie, żołnierzowi, prawnikowi, inżynierowi, przedsiębiorcy, politykowi, finansiście i filantropowi, który wniósł olbrzymi wkład w rozwój i historię Kanady)
 • ‘’Nowe Prawo Budowlane, cz. 2’’
  (inż. Krzysztof Użarowski, wieloletni wykładowca szkoleń organizowanych przez POIIB, komentujący wprowadzone zmiany w Prawie Budowlanym)

 

Wydawca kwartalnika ‘’Pomorski Inżynier’’- Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
Redakcja Aspida Comms - obsługa redakcyjna, wydruk i dystrybucja

Romuald Nietupski w imieniu Rady Programowej