Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Nasza siedziba

„Najlepsze rzeczy w życiu wcale nie są rzeczami.” (~ Albert Einstein)

Uczestnicy Regat Pomorskiej OIIB we Wdzydzach doskonale wiedzą, że wspólnie i aktywnie spędzony czas, to coś do czego warto wracać. Na starcie II Regat POIIB zameldowało się 31  amatorów żeglarstwa. W dniach 8-9 września rozegrali oni łącznie 5 biegów regatowych. Członkowie Izby ścigali się na jeziorach wdzydzkich na trasach ustawionych odpowiednio do panujących warunków wiatrowych przez sędziów regat,. 3 biegi rozegrano w sobotę i 2 w niedzielę. Start zgodnie z procedurą 5 minutową i przepłynięcie każdej trasy zajmowało ok. 1,5 godziny. Dzięki zróżnicowanemu doborowi załóg, mniej doświadczeni uczestnicy mieli okazję podszkolić się w sztuce żeglowania. Rywalizacja zdecydowanie ustąpiła miejsca integracji. Nie znaczy to bynajmniej, że nie było walki o zwycięstwo. Była i to w najlepszym, bo przyjacielskim wydaniu. Doświadczenie i sprzyjające wiatry, w klasyfikacji końcowej dały rezultaty:

Miejsce I – załoga Piotra Baczyńskiego – 6 pkt.
Miejsce II – załoga Pawła Wilde – 8 pkt.
Miejsce III – załoga Michała Krukowskiego – 13 pkt.

Uczestnicy Regat oczarowani pięknem Kaszub i niepowtarzalną atmosferą spotkania, już zapowiedzieli swój udział za rok. W ogóle się nie dziwimy, sami zobaczcie te zdjęcia!

 

 

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza na IX Międzynarodowe Zawody Pływackie "MASTERS".

Zawody odbędą się 20 października 2018 r.,w Ostrowi Mazowieckiej. Szczegółowe informacje o zapisach i warunkach udziału zndują się w załącznikach.

 

 

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza na VII Mistrzostwa Polski PIIB w Brydżu sportowym.

 

Zawody odbędą się w terminie 7 - 9 grudnia 2018 r.,w Szczyrku w CKiR Orle Gniazdo. Szczegółowe informacje o zapisach i wrunkach udziału zndują się w załączniku.

 

 

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Okręgowa Izba lekarska przy wsparciu Warszawskiego Związku Brydża Sportowego organizują Mistrzostwa Polski Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego w Brydżu Sportowym.

 

Zawody odbędą się w terminie 18 -19 sierpnia 2018 r. w siedzibie Mazowieckiej Izby w Warszawie ul. 1 Sierpnia 36B. Szczegółowe informacje  w załącznikach: zaproszeniu i regulaminie.

 

 

Na prośbę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa publikujemy pismo z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dotyczące nowego portalu budowlanego.

 

Szczegóły w załączniku.

Attachments:
Download this file (Załącznik.pdf)Załącznik.pdf92 kB

W dniu 18 czerwca 2018 roku w siedzibie Izby odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody IV edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową, której Fundatorem jest Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w kadencji 2014-2018. 

W wyniku prac Zespołów Kwalifikacyjnych poszczególnych branż oraz Kapituły Nagrody przyznano następujące nagrody główne i wyróżnienia:

 

Branża: inżynieria transportowa

 1. Marta Mantaj, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG (NAGRODA GŁÓWNA)
  „Analiza zmęczeniowa pomostu ortotropowego w świetle przepisów normowych i obliczeń MES.” (praca magisterska), Promotor: dr inż. Marek Szafrański,
 1. Kamila Kornacka, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG (WYRÓŻNIENIE)
  „Ocena właściwości niskotemperaturowych mieszanek mineralno-asfaltowych na podstawie wybranych metod badań według normy PN-EN 12697-46” (praca magisterska), Promotor: dr inż. Marek Pszczoła.

Branża: konstrukcje budowlane i inżynierskie

 1. Paulina Preiss, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG (NAGRODA GŁÓWNA)
  „Projekt adaptacji obiektu poprzemysłowego wraz z analizą parametrów wytrzymałościowych stali poddanej działaniu środowiska agresywnego” (praca magisterska), Promotor: dr inż. Dariusz Kowalski
 1. Katarzyna Staszewska, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG (WYRÓŻNIENIE)
  „Porównawcza analiza numeryczna kolumn betonowych, obciążonych bocznie, w układzie przestrzennym i płaskim – wpływ rozstawu kolumn w rzędzie” (praca magisterska), Promotor: dr hab. inż. Marcin Cudny

 Branża: instalacje sanitarne

 1. Magdalena Wiśniewska, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG (NAGRODA GŁÓWNA)
  „Porównanie metod obliczeń przepływów miarodajnych w kanalizacji deszczowej na przykładzie osiedla mieszkaniowego w Gdyni” (praca magisterska), Promotor: dr hab. Inż. Ewa Wojciechowska, prof. nadzw. PG

Wyróżnienia nie przyznano.

 

Wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Ponownie nie brakowało chętnych na zdobycie uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. 18 maja 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS odbyła się część pisemna egzaminu. Z 278 kandydatów, ubiegających się o uprawnienia budowlane, do części ustnej przystąpiło 251 osób. Egzaminy ustne odbywały się w siedzibie Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w dniach od 19 maja do 05 czerwca 2018 roku w 8 specjalnościach:

- konstrukcyjno – budowlanej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektoroenergetycznych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych wodociągowych i kanalizacyjnych,
- inżynieryjnej drogowej,
- inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych,
- inżynieryjnej mostowej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych,
- inżynieryjnej hydrotechnicznej.

 

Łącznie, do części ustnej we wszystkich specjalnościach w wiosennej sesji egzaminacyjnej, przystąpiło 264 osób. Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie uzyskało 186 inżynierów budownictwa (70,45%).

 

Organizatorem studiów podyplomowych jest Politechnika Wrocławska.
Studia rozpoczynają się jesienią 2018 roku.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z kierownikiem studiów - dr inż. Markiem Jaworskim na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W załączeniu program studiów.

Attachments:
Download this file (studia podyplomowe.pdf)studia podyplomowe.pdf340 kB

W I półroczu 2018 roku Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała w Gdańsku i Słupsku  14  szkoleń. Wzięło w nich udział 1021 osób – członków POIIB.

 

W dniu 05 czerwca 2018 roku podczas III Pomorskiego Forum Drogowego, Przewodniczący Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Franciszek Rogowicz otrzymał honorową nagrodę „Zasłużony Drogowiec Pomorza”. Długoletnia praca, zaangażowanie oraz wkład w rozwój sieci drogowej zostały docenione przez Polski Kongres Drogowy: „Zbudował sobie trwały pomnik na ziemi pomorskiej (…). Jest godny tego, aby go wyróżnić” – zaznaczył na wstępie Prezes Zarządu Zbigniew Kotlarek.

Uroczystość wręczenia nagrody poprzedziła krótka prezentacja, przybliżająca sylwetkę zawodową Laureata nagrody. Przewodniczący POIIB przedstawiony został, jako pionier nowej epoki w Polskim drogownictwie po transformacji ustrojowej. Południowa Obwodnica Gdańska, Obwodnica Trójmiasta, Obwodnica Słupska, Obwodnica Chojnic czy budowa przeprawy przez Wisłę, łącząca Kociewie i Powiśle, to tylko kilka z jego wielu sukcesów.

Innowacyjny zarządca dróg, pomysłodawca wielu inwestycji drogowych oraz inicjator kompleksowego podejścia do zarządzania w aspekcie prac utrzymaniowych - to niejedyne z podsumowujących Franciszka Rogowicza określeń, które zostały wypowiedziane podczas tej uroczystości.

Nadal, jako Przewodniczący Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, kontynuuje swoje nowatorskie spojrzenie na wielu płaszczyznach.

„Jestem bardzo wzruszony, ponieważ moja działalność drogowa nie jest prowadzona już od 7 lat. Niemniej jednak, Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, której jestem Przewodniczącym, jest bliska drogowcom i mostowcom. Wydając uprawnienia budowlane dbamy o to, aby ich jakość była wysoka. Drogowcy i mostowcy są zawsze „górą” i z tego się bardzo cieszę. (…) Bardzo dziękuję za pamięć i wyróżnienie (…) dalej będziemy działać na rzecz naszego regionu” – tak podsumował Franciszek Rogowicz.