Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

 

Informujemy, że szkolenie „Wzorcowe inwestycje edukacyjne oparte o najnowsze standardy oświatowe” zostało odwołane. Osoby zainteresowane informacją o kolejnym terminie szkolenia, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny Agnieszka Berens + 48 512 530 511

Agnieszka Berens-Dąbrowska

tel. +48 512 530 511

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.eduarch.pl

Zapraszamy na SEMINARIUM POMORSKIE – ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO  adresowane do architektów, konstruktorów, projektantów, biur projektowych, inżynierów budownictwa oraz inwestorów instytucjonalnych, które odbędzie się w Sopocie dn. 08.10.2019r. w godź 9.00- 14.25 w Sofitel Grand Sopot sala Balowa (parter) ul. Powstańców Warszawy 12/14 .

W ramach seminarium organizator przewiduje :

- wykłady producentów, prezentacje dotyczące nowoczesnych materiałów i technologii , nietypowych rozwiązań wsparcie techniczne oraz materiały i wytyczne do projektowania

- wykład eksperta na temat : Problematyka istotnego i nieistotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę w świetle zmieniającego się otoczenia prawnego i postępowania administracyjnego
Prowadzący : mgr inż. Marcin Stanulis - Starszy inspektor nadzoru budowlanego w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla miasta na prawach powiatu w Gdańsku

Seminarium jest bezpłatne.

Warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie +48 664-787-055, +48-600-880-120,

lub e- mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ilość miejsc jest ograniczona.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk zaprasza 24.09.2019 o godz.17.00 do Sali NOT ul.Rajska 6 pok.325 na prelekcję i pokazy w gronie licznych specjalistów i doświadczonych ekspertów . 

Tematyka wykładów obejmować będzie zagadnienia .

I. Fotowoltanika w domu i firmie (SunSol Sp.z o.o):

 Akty prawne i zagadnienia OZE;

 Systemy przesyłu energii do odbiorców i sieci energetycznej;

 Prezentacja paneli fotowoltanicznych i hybrydowych oraz inwerterów różnych typów;

Sposoby mocowania paneli do róznych połaci dachowych;

Prezentacja sprzętu montażowego;

II. Elektryczne systemy ładowania pojazdów samochodowych w zastosowaniach ( IDPARTNER S.C.):

Informacja o aktach prawnych dotyczących systemu ładowarek;

Omówienie rozporządzenia z dnia 26.06.2010 w sprawie wymagań technicznych;

Przegląd wybranych typów urządzeń oraz stosowane rozwiązania techniczne;

Zarządzanie zdalne ładowarkami-możliwości systemu;

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane .

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji "Obiekty zabytkowe. Adaptacja do współczesnych funkcji użytkowych, rewitalizacja, utrzymanie".

Zaczynamy poranną kawą od godziny 10.00, 6 czerwca 2019 r. - Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47-52, w Gdańsku.

Do udziału zachęcamy architektów, projektantów, architektów wnętrz oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką renowacji obiektów zabytkowych.

W programie:

  • Systemy stropowe sprężone - wymiana stropów w budynkach istniejących
  • Izolacja drgań w budownictwie i przemyśle chroniąca zarówno przed zakłóceniami z zewnątrz jak i powstającymi wewnątrz budynków mogących negatywnie wpływać na ich trwałość a także komfort osób, które się w nich znajdują
  • Jak bezpiecznie i skutecznie odprowadzić wodę z tarasów w obiektach zabytkowych?
  • Nowoczesny osprzęt elektryczny dla automatyki budynku oraz tradycyjnych instalacji
  • Remonty w budynkach zabytkowych. Skutki prawne aktualnych przepisów dla właścicieli, zarządców, administratorów - Artur Busse*)

Szczegółowy program w załączniku.

*) mgr inż. Artur Busse - absolwent Politechniki Krakowskiej, wykładowca na studiach podyplomowych; biegły sądowy w zakresie budownictwa i mykologii budowlanej; licencjonowany zarządca nieruchomości i pośrednik w obrocie nieruchomościami; mediator sądowy

Udział w konferencji jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie telefoniczne na numer 12 292 64 84, 694 488 035 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Meeting Factory Sp. z o.o.
ul. Urzędnicza 39/8
30-048 Kraków
tel. 694 488 035

Attachments:
Download this file (zaproszenie.jpg)zaproszenie.jpg444 kB

Zapraszamy na SEMINARIUM POMORSKIEINSTALACJE ELEKTRYCZNE i AUTOMATYKA BUDYNKÓW adresowane do projektantów instalacji elektrycznych niskich napięć, biur projektowych, wykonawców oraz inwestorów instytucjonalnych, które odbędzie się w Sopocie dn. 04.06.2019r. w godz 9.00- 14.00 w Sofitel Grand Sopot sala Balowa (parter) ul. Powstańców Warszawy 12/14 .

W ramach seminarium organizator przewiduje :

- wykłady producentów, prezentacje dotyczące nowoczesnych materiałów i technologii , nietypowych rozwiązań wsparcie techniczne oraz materiały i wytyczne do projektowania,

- wykład eksperta na temat :Instalacje elektryczne w budynkach - wymagania ochrony przeciwpożarowej a najczęstsze błędy projektowe i wykonawcze. Wymagania Dyrektywy CPR (Construction Products Regulation) w świetle polskich przepisów.

Prowadzący : st. kpt. MATEUSZ PYTEL, Komenda Miejska PSP w Gdańsku.

Seminarium jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie +48 664 787 055, +48 600 880 120 lub e- mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych o/Gdańsk wraz z Pomorską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa zaprasza na seminarium szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 14.05.2019 (wtorek) w sali "E" Domu Technika NOT (II piętro) w Gdańsku, przy ul.Rajskiej 6, w godzinach 12:00 - 16:00.

Attachments:
Download this file (KMBT_215_190508072323.pdf)KMBT_215_190508072323.pdf687 kB

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk zaprasza członków Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa  na Gdańskie Dni Elektryki odbywające się  09 maja 2019 r w godzinach od 9.00 do 17.00 na terenie Politechniki Gdańskiej.

Głównym punktem GDE będzie konferencja elektroenergetyczna ,poruszajaca aktualne zagadnienia i mozliwości rozwoju energetyki

w regionie i kraju.

Tematyka prelekcji powstaje przy współpracy z Partnerami Merytorycznymi : Polskim Towarzystwem Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej ENERGA Invest oraz Politechniką Gdańską.

Program konferencji znajduje się w załączniku.

Attachments:
Download this file (KMBT_215_190430085531.pdf)KMBT_215_190430085531.pdf1121 kB

Pomorska Rada FSNT NOT w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Gdańsku serdecznie zapraszają na IV Konferencję Szkoleniową :  "Wybrane zagadnienia z zakresu projektowania zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków". Konferencja odbędzie się 30.05.2019 w Domu Technika NOT w Gdańsku, ul. Rajska 6. Celem konferencji jest propagowanie nowych rozwiązań oraz stosowanych technologii z zakresu ochrony pożarowej. Podczas wydarzenia głos zabiorą wybitni eksperci oraz znawcy tematu. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia oraz odesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program konferencji oraz karta zgłoszenia uzestnictwa dostępne sa na stronie :

https://gdansk.enot.pl/wydarzenia/item/1365-wybrane-zagadnienia-z-zakresu-projektowania-zabezpieczen-przeciwpozarowych-budynkow

Liczba uczestników konferencji jest ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń. 

04.04.2019 ARCHMEDIA wraz z prowadzącym Profesorem Tomaszem Siwowskim zaprasza Członków Izby do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku na szkolenie:

"Projektowanie mostów betonowych wg Eurokodów".

Udział dla Członków Izby jest bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc. Program szkolenia jest umieszczony w załączniku.

Zapisy pod linkiem: www.archmedia.pl

 

 

 

Attachments:
Download this file (Program.jpg)Program.jpg321 kB
Download this file (Zaproszenie Mosty 2019-1.jpg)Zaproszenie Mosty 2019-1.jpg530 kB

ZAPROSZENIE

W imieniu firmy JD ENGINEERING, serdecznie zapraszamy projektantów konstrukcji mostowych na konferencję Nowoczesne podejście do projektowania konstrukcji mostowych”. Konferencja odbędzie się 14 marca w Gdańsku w hotelu PURO Gdańsk Old Town.

Za część merytoryczną konferencji odpowiada Pani dr inż. Anna Banaś z Politechniki Gdańskiej. Wykłady dotyczyć będą zagadnień dynamiki mostów. Pełny harmonogram spotkania w zaproszeniu.

Wydarzenie obejmuje także część praktyczną, podczas której uczestnicy będą mieli okazją zamodelować i przeanalizować most zespolony obciążając go pojazdami klasy wojskowej MLC.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do rejestracji.

Szanowni Państwo,

Wydział Budownictwa Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej (Filia w Płocku), serdecznie zaprasza na prowadzone w ścisłej współpracy z Fundacją Europejskie Centrum Certyfikacji BIM studia podyplomowe "Technologia BIM w projektowaniu i realizacji inwestycji budowlanych".

Studia te powalają zdobyć umiejętności w zakresie zarządzania i koordynacji procesu budowlanego realizowanego w technologii BIM (ang. Building Information Modeling), która coraz śmielej wkracza do polskiego budownictwa.

Oferta kierowana jest do osób zajmujących się przygotowaniem i realizacją inwestycji budowlanych - zarówno ze strony zamawiającego, jak i wykonawcy robót i obiektów budowlanych. BIM bowiem to nie tylko zaawansowane, komputerowe modelowanie obiektu! Technologia ta została wymyślona z myślą o usprawnieniu procesu przepływu informacji począwszy od fazy przygotowania inwestycji, poprzez sprawną jej realizację na budowie, na fazie użytkowania obiektu skończywszy. Beneficjentem stosowania BIMu są zatem i projektanci, i wykonawcy, ale i docelowi użytkownicy obiektów budowlanych - inwestorzy, zarządzający w efekcie zdigitalizowanym obiektem.  

W ramach studiów słuchacze dowiedzą się:

- jak organizować przepływ informacji w procesie planowania, projektowania i realizacji inwestycji,

- jak zarządzać procesem inwestycyjno-budowlanym, realizowanym na podstawie dokumentacji BIM,

- jak koordynować pracę międzybranżowych zespołów projektowych i wykonawczych,

- jak bezpiecznie wymieniać informacje pracując w wielobranżowym zespole projektowym i na budowie,

- jak śledzić i komunikować kolizje, powstające podczas prac projektowych i na budowie,

- jak harmonogramować prace, śledzić i dokumentować ich postęp na budowie,

- jak opracowywać dokumentację  projektową, kosztorysową, powykonawczą oraz specyfikacje zgodnie z obowiązującymi standardami i dobrymi praktykami w zakresie BIM,

Przeprowadzone zostaną także w grupach o różnym poziomie zaawansowania warsztaty modelowania BIM. Początkującym użytkownikom pozwolą one poznać techniki modelowania, czytania dokumentacji i wymiany informacji, zaś praktykującym - udoskonalić swoje umiejętności.

Podczas 182 godzin zajęć przewiduje się 112 godzin praktycznych w postaci ćwiczeń komputerowych. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez praktykujących projektantów, project managerów, koordynatorów budów i szkoleniowców rekomendowanych przez Centrum Certyfikacji BIM.

Mamy nadzieję, że tematyka BIM i oferta studiów zainteresuje Państwa lub Państwa pracowników.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty: www.bim.pw.plock.pl lub telefonicznie 24-3672107.

dr inż. Anna Krawczyńska-Piechna

Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii

 Kierownik Studiów Podyplomowych

Politechnika Warszawska

ul. Łukasiewicza 17 pok.202

09-400 Płock

http://www.pw.plock.pl